Biegun Południowy na ostatnich „Odkryciach, które zmieniły świat”

We wtorek 18 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich odbyły się zajęcia z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem wraz z naszymi młodymi czytelnikami wyruszyliśmy w podróż na biegun południowy. Zapoznaliśmy się z krótką biografią Roalda Amundsena, Roberta Falcona Scotta oraz Ernesta Shackletona – odkrywców i badaczy lodowego kontynentu. Przeczytaliśmy także fragment książki pt. „Nela i kierunek Antarktyda”, ułożyliśmy mapę – puzllee w kształcie najzimniejszego skrawka naszej planety. Pan Maciej wytłumaczył dzieciom różnicę między biegunami Ziemi, poznaliśmy również jakie występują zwierzęta na najdalej wysuniętym na południe kontynencie Ziemi. Na końcu rozwiązaliśmy krzyżówkę. Były to już ostatnie zajęcia z cyklu przed wakacjami. Ale nie martwcie się, w nowym roku szkolnym ruszamy dalej odkrywać i poznawać świat. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia po przerwie wakacyjnej.